Doğal Zeytin

Doğal Zeytin

Yazar: Yasin Okunma Sayısı: 653 Yayınlanma Tarihi 28 Oct 2018 Yorum: 0

Doğal Zeytin

Zeytin ağacı, dünyanın en uzun ömürlü ağaçlarından biridir ve 500 yıl kadar yaşar. Bunun sebebiyse zeytin ağacının hem gövdesinde, hem yaprağında, hem de meyvesinde yüksek miktarda antioksidan, (mikrop öldürücü doğal anti-kanser, anti-mikrobik, anti-mantar) elementlerinin bulunmasıdır. Dolayısıyla da doğal zeytin yiyen bir insanın ömrünün uzun olmaması imkansız gibi bir şeydir. Akdenizlilerin uzun ömürlü olmasının da en büyük nedeni büyük oranda zeytin ve zeytinyağı tüketiyor olmasıdır. Elbette sözünü ettiğimiz bu zeytin türevi fabrikasyon ürünü olmayan boyasız, katkısız ve kimyasal kullanılmayan doğal zeytin türevleridir. Zeytin, yeryüzünde tarih boyu şifa kaynağı olarak gösterilen gıda ürünlerinden biri olmuştur hep. Faydalar ise saymakla bitmeyecek kadar çoktur. ‘Kutsal ağaç’ olarak da anılan zeytin, adeta küçük bir ecza deposuna dahi benzetilebilir. Bu yüzden profesör doktor Osman Müftüoğlu ya da kalp cerrahı Canan Karatay gibi ünlü profesörler dahi sürekli zeytin tüketiminin öneminden söz etmektedir.

Zeytinin Sağlığa Faydaları

Zeytin; kandaki fazla HDL yani iyi kolesterolü arttırarak LDL yani kötü kolesterolü düşürür. Kan basıncını kontrol eder, lif kaynağı çok yüksek bir besin kaynağıdır ayrıca mükemmel bir E vitamini deposudur. Kalp damar sistemini esneterek korur. Demir, bakır mineralleri ile A, B, E ve K vitaminleri içerdiğinden günlük demir ihtiyacımızı da karşılamaktadır. Her şeyin ötesinde bağışıklık sistemini destekleyerek kansere neden olan serbest radikallerle karşı savaşan mükemmel bir antioksidandır. Zeytin, ümmi sistemi güçlendirdiğinden vücudumuz için besin değeri çok önemlidir. Bağışıklık sistemi zayıf olan insanların metabolizması her türlü hastalığa karşı korunmasızdır ve kapıları açık bir durumdadır. Bu konuda siyah ve yeşil zeytin bağışıklık sistemi için mükemmel bir koruma zinciri oluşturur. Hücreleri yeniler, cilde ve saçlara güzellik katar. Kalp kaslarını güçlendir, kalbin düzenli şekilde pompalamasını sağlar. Sinüzit türevindeki enfeksiyöz ve üşütmeye bağlı hastalıklara karşı vücudu korur. Ayrıca zeytin, yorgunluğu alarak vücuda zindelik katar.

Doğal Zeytin Çeşitleri

Antepbahcem zeytin ürünleri hiçbir katkı maddesi kullanılmadan Türk örf – adet ve geleneklerine uygun olarak klasik yöntemlerle tamamen hijyen ortamlarda üretilmektedir. Dolayısıyla da yapımı esnasında fabrikasyonda olduğu gibi koruyucu veya yapay tatlandırıcılar kullanılmaz. Antep’in bereketli bağ- bahçelerinden zamanında, taze taze özenle dalından tek tek toplanan mahsuller tamamen doğal bir şekilde sofralarınıza, adreslerinize kadar gönderilmektedir. El emeği ile işlenen siyah ve yeşil zeytinler %100 doğal haliyle sofralarınıza kadar sunulmaktadır. Kahvaltı sofralarının siyah incisi siyah zeytinleri, Attun Siyah Zeytin, kırık yeşil ve Halhalı Yeşil Zeytin çeşitlerimizi lezzetle tüketebilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap
WhatsApp Sipariş Ver